Lucia Andrea Beňová, Kadnárova 39, 831 51 BratislavaDownload 28,59 Kb.
Date12.03.2020
Size28,59 Kb.
Lucia Andrea Beňová, Kadnárova 39, 831 51 Bratislava

V Bratislave

25. augusta 2019

VEC: Žiadosť o vrátenie poplatku

Dobrý deň,


touto cestou by som chcela požiadať o vrátenie poplatku za dve prihlášky na externé štúdium v celkovej výške 60 eur (2 x 30 eur).
Uvedené sumy prosím vrátiť prevodom na účet: SK51 0900 0000 0050 4478 4591
S pozdravom
Lucia Andrea Beňová

S NADHĽADOM O FICOVI, MAZUREKOVI A RÓMOCH

Slovensko je od včera večera hore nohami. Tentokrát verejnosťou netríme Kočnerova threema, ale dvojminútové video Roberta Fica. Nebudem reprodukovať jeho obsah, skôr sa zameriam na pár vecí, ktoré mi v diskusii na túto tému chýbajú.
FICO NÁS DOSTAL TAM, KAM CHCEL

Fico je v zúfalej pozícii, valí sa to na neho zo všetkých strán. A preto vytiahol novú kartu: národnostnú. Nedajte sa však obalamutiť tým, že sa snaží obhajovať názory väčšiny. Garantujem mu, že ak by sme mali brať do úvahy nálady po Slovensku, tak v prvom rade by jeho vláda bola už 10x defenestrovaná, majetok oligarchov by bol vyvlastnený a neposkytovali by sme infraštruktúru pre americké vojská v operáciach proti Rusku. Názorom väčšiny sa však predseda Smeru oháňa len vtedy, ak potrebuje jatriť národnostné vášne, pričom mal takmer 12 rokov možnosť tento problém riešiť.


Nedajte sa nachytať ani na to, že ho zrazu začali trápiť podmienky majoritného obyvateľstva. Keď sa nitrianski vodiči snažili osem mesiacov si vydobyť vyššie platy, tak sa žiadne videjko nenahrávalo. Odborári boli na to sami. Ani vtedy, keď US Steel oznámil prepustenie 2 500 ľudí. Oceliari sa musia k špičkám Smeru prepetíciovať. Ani vtedy, keď taliansky majiteľ svidníckej textilky zdúchol do Srbska bez vyplatenia odstupného zúfalým šičkám a ani teraz, keď sa odbory v nitrianskom Jaguari snažia vyrokovať vyššie platy.
Týmto a ďalším pracujúcim nevenuje ani z polovice takú pozornosť, ktorú predviedol svojim posledným videom. Dôvod? Sme pre neho len čísla, prostriedok na to, aby sa udržal pri moci. Čísla, ktoré indikujú zvýšenú alebo zníženú ochotu voliť jeho stranu. Šanca udržať sa pri moci aj v marci 2020 sa zmenšuje, preto sa Fico uchýlil ku včerajšiemu videu. Čo tým dosiahol?
a) PREKRYL OSTATNÉ KAUZY

Zrazu ustúpila do úzadia Jankovská, proces s Kočnerom, odvolávanie Pellegriniho a možno aj kauzy, ktoré ešte len mali v najbližších dňoch vyplávať. Všetci riešia Ficove vyjadrenia.


b) NADBIEHA NACIONALISTICKO-KONZERVATÍVNEMU VOLIČOVI

Týmto krokom Fico definitívne rezignoval na snahu udržať ľavicového voliča v pozícii piliera smeráckeho elektorátu. Od teraz je to zrejme boj s Harabinom, Kotlebom a do istej miery s SNS o rovnakého voliča.


c) NASMERÚVA VEREJNÚ DISKUSIU DO OSVEDČENÉHO KORYTA NÁRODNOSTNÝCH VÁŠNÍ 

Jedno zo základných pravidiel politiky Slovenska znie: ak ti tečie do topánok, rozdúchaj národnostné vášne - s Rómami, s Maďarmi, migrantmi, Rusmi... A je to tu: o "cigánskom probléme" sa hovorí nielen v bratislavskej kaviarni a nebratislavskej pivárni, ale aj na internetoch, univerzitách, úradoch či závodoch.


ANTIFAŠIZMUS NEPOZNÁ KOMPROMIS
Zaujímavý je ešte tento fakt: Fico tvrdí, že rozhodnutie súdu rešpektuje, ale… Opäť je to ukážkový selektívny prístup: ak súdnu zložku moci spochybňuje opozícia, tak podľa vyhlásení Smeru pomaly niet dôveryhodnejších inštitúcií ako orgánov činných v trestnom konaní. V prípade odsúdenia neonacistu to neplatí. Fascinujúce...
Boj proti nacizmu a fašizmu nesmie zakrnieť do podoby nostalgického fetišu počas každoročného turné po pamätníkoch, ale je potrebné upozorňovať na rasizmus a šovinizmus aj v dnešných časoch. Veľmi dobre viete, že sa ozvem zakaždým, ak mám pocit, že sa naša domáca kaviareň alebo mainstream obúva do všetkého ruského, lebo... Rusko. Ozvem sa zakaždým, keď banderovci na Ukrajine dávajú na frak antifašistickej tradícii Červenej armády.
Ale rovnako sa musím ozvať, ak expremiér, predseda najsilnejšej strany a, pre značnú časť verejnosti stále, spoločenská autorita síce odsúdenie neonacistu REŠPEKTUJE, ale zároveň SPOCHYBŇUJE, že rozhodnutie súdu bolo v tomto prípade objektívne a profesionálne. Mazurek je bez debaty neonacista, ktorý mal za svoje výroky (napríklad tie o holokauste a rozprávkach o Hitlerovi) pykať už dávno.
Miesto toho, ale naša spoločnosť rieši či neonacistu za jeho nenávistné prejavy odsúdiť, alebo nie. Ale, holt, taká je už naša nátura – poburuje nás, ak niekto žije pod hranicou chudoby, lebo tam žije aj z príspevkov štátu. Poburuje nás, ak sused – šofér autobusu ide do štrajku a my budeme deň či dva musieť vydržať bez MHD. Ale ak vrchnosť bez mihnutia oka vyhodí takmer dve miliardy za stíhačky, ak vrchnosť nivočí naše lesy a tuneluje všetko od výstavby diaľnic cez zdravotníctvo až po železnice, tak len sedíme, šúchame nohami a gúľame očami. Prípadne si zanadávame v krčme...
KOMUNISTOV NA VÁS, NA VŠETKÝCH!

Určite si teraz kladiete otázku: "No dobre, ale problém s Rómami tu je. Čo s ním?"


Áno, rómska menšina sa ocitla v katastrofálnom postavení a toto postavenie je treba bezodkladne riešiť. Lenže v tomto sú kaviareň a kotlebovci ako zrkadlá. Kaviareň sa výsledky kriminality osadníkov snaží bagatelizovať, prípadne ich ignoruje a vo vzťahu k rómskej menšine častokrát uplatňuje pozitívnu diskrimináciu. Na druhej strane kotlebovci poukazujú len na kriminalitu v osadách a rómsku menšinu by najradšej utopili v lyžičke vody.
Treba si povedať otvorene, že situáciu Rómov nedokázala žiadna ponovembrová garnitúra vyriešiť – ani pravica, ani ľavica. A nedokázal to ani Kotleba, keď dostal ideálnu šancu ukázať v krajskom meradle, ako si riešenie rómskeho problému predstavuje. Akéže to boli reči, o tom, že všetci dostanú lopaty a budú pracovať pre kraj. Výsledok? Nula bodov.
Ak niekto dokázal efektívne riešiť situáciu Rómov, tak to boli komunisti. Róbert Fico vládne s menšou prestávkou cca 12 rokov, z toho 4 roky vládol sám. A situáciu Rómov nepohol nikam. Za rovnaké obdobie dokázali komunisti naštartovať také reformy, ktoré z negramotných kočovníkov bez hygienických návykov na okraji spoločnosti spravili plnohodnotných občanov s prístupom ku vzdelaniu, zdravotnej starostlivosti a pracovným príležitostiam. V politicky korektnom jazyku súčasnej kaviarne by sme povedali, že to bola „efektívna integrácia do majoritnej spoločnosti“.
Lenže po Nežnom prevrate nám bol vnútený bezmorálkový kapitalizmus. Kapitalizmus, v ktorom niet miesta pre solidaritu. Kapitalizmus, v ktorom sa väčšina obyvateľstva drží nad hladinou s vypätím všetkých síl, zatiaľ čo si miniskupinka elity hovie na jachte a ďalšia skupina, ktorá nevie v nových podmienkach plávať, ide ku dnu. Za ignorácie všetkých, lebo každý má dosť starostí sám so sebou.
Stačilo 30 rokov a sme opäť na začiatku. A mne sa žiada povedať jediné: komunistov na vás, na všetkých!
RUBIKON PRE ĽAVICU

Ako som spomínal, Ficovi sa včerajším videom podarilo niekoľko vecí. Tie však ani zďaleka nemožno považovať za jeho víťazstvo.


Ak by sme toto všetko prirovnali k šachovej partii, tak Robert Fico prišiel o dôležité figúrky a rozhodol sa hrať vabank: pokúsiť sa dostať svojho najvysunutejšieho pešiaka na protiľahlý koniec šachovnice, aby ho mohol vymeniť za dámu. V tejto snahe je odhodlaný obetovať aj zostávajúce dôležité figúrky, len aby kryl tohto pešiaka. A včera práve obetoval hodnotu antifašizmu.
Robert Fico včera zase dokázal, že hodnoty sú v jeho politike len prostriedkom, ktorý mu pri vhodnom obetovaní môže (no nemusí) pomôcť udržať sa pri moci. Zároveň je to ale výzva pre celé ľavicové spektrum, aby k takémuto hazardu zaujalo jasné stanovisko. Nie je to voľba nesmeráckej ľavice, ale voľba Roberta Fica, ktorý sa rozhodol rezignovať na podporu ľavičiarov.
Som rád, že k reakcii sa ďaleko predo mnou odhodlalo už množstvo ľudí – napríklad Eduard Chmelár (som veľmi zvedavý na výsledok jeho trestného oznámenia), Stanislav Mičev, ale osobitne chcem vyzdvihnúť viceprezidentku KOZ Moniku Uhlerovú, ktorá reagovala ak nie prvá, tak medzi prvými.
Pani Uhlerová, ak by som mal na hlave klobúk, tak ho pred Vami snímem.
Na vyjadrenie ďalších však ešte len čakáme. A verím, že sa ešte dočkáme vyjadrenia minimálne zo strany Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.
V tejto fáze môžu z ľudí hlásiacich sa k ľavici podporovať politiku Roberta Fica a konkrétne jeho video už len oportunisti (čakajúci na svoje výsledné miesto na kandidátke), alebo ľudia, ktorí momentálne nedokážu vidieť veci vo všetkých súvislostiach. Dištancovali sa od neho koaliční partneri, ako aj viacerí predstavitelia jeho vlastnej strany. A z Fica sa postupne stáva druhý „kôl v plote“.
Expremiér otázku postavil jednoznačne: buď ste s ním, alebo proti nemu. Ja som komunista a antifašista, a preto v žiadnom prípade nemôžem stáť s ním. Čo vy?
PS. V diskusiách pod mojimi príspevkami mažem len vulgárne komentáre, alebo komentáre falošných profilov. To isté platí aj pre tento príspevok, nech budú vaše reakcie akékoľvek.
MYSLÍTE SI, ŽE BY SA TÁTO INFO MALA DOSTAŤ AJ K VAŠIM PRIATEĽOM? TAK JU ZDIEĽAJTE NA SVOJEJ NÁSTENKE. :)

Share with your friends:


The database is protected by copyright ©sckool.org 2019
send message

    Main page